Športové gymnázium oceňovalo športovcov

Vo štvrtok 1.2.2018 na Športovom gymnáziu , Ostredková 10 v Bratislave uskutočnilo sa vyhlásenie najlepších športovcov o Pohár riaditeľ športového gymnázia za rok 2017 a žiakov za šk. rok 2016/17. Bol to 27. ročník,  v ktorom v minulosti zvíťazili verejnosti známe mená ako strieborní medailisti z olympijských hier džudista Jozef Krnáč, vodný slalomár Matej Beňuš a ďalší olympionici  lyžiarka Veronika Velez Zuzulová, tenistka Ľubomíra Kurhajcová, krasokorčuliarka  Ivana Reitmayerová, zápasník Peter Pecha, rýchlostný kanoista Marek Krajčovič a ďalší.
Teší nás, že na túto akciu prijali pozvanie bývalí víťazi tejto ankety a olympionici, ktorí prišli svojim nasledovníkom odovzdať vecné ceny a poháre za ich športové výsledky a tak isto zagratulovali aj najlepším žiakom vo výchovno – vzdelávacom procese.
Športovcom roka 2017 sa stal rýchlostný kanoista Richard NÉMETH, na druhom mieste sa umiestnila Nina GERŠIOVÁ a tretí skončil Denis TURAC, obaja džudisti.
Najlepší žiaci, ktorí dosiahli študijný priemer 1,00 sú Zuzana Dinušová – atletika, Juraj Jankovič – džudo, Dominika Hekšová – plávanie, Patrik Abaffy – ľadový hokej a Laura Moravčíková – lukostreľba.
Blahoželáme oceneným žiakom a veríme, že budú výkonnostne rásť a v budúcnosti budeme o nich ešte počuť, tak ako teraz pred blížiacimi sa ZOH v PyeongChangu, kde sa predstavia dvaja naši bývalí  žiaci, lyžiarka Veronika Velez Zuzulová a reprezentant v ľadovom hokeji Andrej Kudrna.

SG

 

Športovci ŠG za rok 2017

1. NÉMETH Richard rýchlostná kanoistika I.B
  EYO 2. miesto K4 Mix 500m p. Talová
    3. miesto K2 200m  
    3. miesto K2 500m  
  MEJ 9. miesto – K4 1000m  
  Tréner – Wiebauer Andrej - Tatran Karlová Ves  
       
2. GERŠIOVÁ Nina džudo sexta A
  EYOF 3. Miesto p.Vašková
  MEK 7. Miesto  
  Tréner – Krnáč Jozef  
       
3. TURAC Denis džudo III.A
  EYOF 2. Miesto p. Matoušková
  Tréner – Krnáč Jozef – Slávia STU  
       
4. CAGAŇOVÁ Paula ľadový hokej III.B
  MS  1. miesto v 1. Divízia  p. Ondrejkovičová
  MS U18  2. miesto v 1. divízii  
  Tréner – Kúdelka Peter – ŠKP Bratislava  
  KOŠECKÁ Romana  ľadový hokej  IV.B
  MS 1. miesto v 1. Divízia p.  Krasseltová
  MS U18 2. miesto v 1. divízii  
  Tréner – Kúdelka Peter – ŠKP Bratislava  
  IŠTOCYOVÁ Tatiana  ľadový hokej  IV.B
  MS 1. miesto v 1. Divízia p.  Krasseltová
  MS U18 2. miesto v 1. divízii  
  Tréner – Kúdelka Peter – ŠKP Bratislava  
       
5. KRÁLIKOVÁ Barbora ľadový hokej III.B
  MS U18 2. miesto v 1. divízii p.Ondrejkovičová
  Tréner – Kúdelka Peter – ŠKP Bratislava  
  IŠTOCYOVÁ Lucia ľadový hokej IV.B
  MS U18 2. miesto v 1. Divízii p.  Krasseltová
  Tréner – Kúdelka Peter – ŠKP Bratislava  
  ÁGOŠTONOVÁ Patrícia ľadový hokej III.B
  MS U18 2. miesto v 1. divízii p.Ondrejkovičová
  Tréner – Kúdelka Peter – ŠKP Bratislava  
  KUČERKOVÁ Nina ľadový hokej II.B
  MS U18 2. miesto v 1. divízii Beláňová
  Tréner – Kúdelka Peter – ŠKP Bratislava  
       
6. CSICSAYOVÁ Michaela tanečný šport oktáva A
  ME 1. Miesto p. Čičmancová
  ME 3. Miesto  
  MS 1. Miesto  
  Trénerka – Kocourková Dominika – TŠ Assos Nelux  
       
7. TAKÁČOVÁ Karolína športová gymnastika kvinta A
  EYOF 15. miesto družstvá p. Pastirčáková
    22. miesto jednotlivci  
  Tréner – Zvalo Martin – Slávia UK Bratislava  
       
8. OROSS Viliam zápasenie III.B
  MEJ 11. miesto p. Ondrejkovičová
  Tréner – Jozef Gerboc – Dunajplavba Bratislava  
       
9. ŠRAMKOVÁ  Rebecca tenis oktáva A
  ITF 117. Miesto p. Čičmancová
  FED Cup 2 víťazstvá nad Taliankami 3:2  
  Australian Open 1. kolo  
  Tréner – Pláteník Vladimír  
       
10. ŠIKYŇA Richard motokros maturant
  SP 3. miesto konečné poradie p.Wolfová
  MS 19. miesto družstvá  
  tréner Peter Kolek MX Slovakia  
       

 

Najlepší žiaci  za  školský rok  2016/2017
Výchovno – vzdelávací proces
Zuzana Dinušová –sekunda- atletika - priemer: 1,00
- tr.uč. –Jana Augustínová
-trénerka –  Jozef Pelikán                    

Juraj Jankovič – sekunda- džudo- priemer: 1,00
- tr.uč. – Jana Augustínová
-tréner –Alexandra Péterová

Dominika Hekšová – kvarta- plávanie- priemer: 1,00
- tr.uč. - Tatiana Gejdošová
-tréner – Igor Schild

Patrik Abaffy - kvinta- ľadový hokej- priemer: 1,00
- tr.uč. –Helena Pastirčáková
-tréner– Michal Dostál
Kristián Tomešek– kvarta- ľadový hokej- priemer: 1,07  
- tr.uč. - Tatiana Gejdošová
-tréner – Otakar Čajka

Laura  Moravčíková –IV.A – lukostreľba- priemer: 1,00
- tr.uč. –Božena Kováčová
-tréner– Marek Gašparík

Emma  Macháčková – III.A – tenis - priemer: 1,15
- tr.uč. – Zuzana Matoušková
-tréner– Tomáš Macháč

Katarína Zváčová – sexta – atletika - priemer: 1,16
- tr.uč. – Beáta Vašková
-tréner– Elena Revayová

Lucia  Pejchalová –sexta –tenis - priemer: 1,33
- tr.uč. – Beáta Vašková
-tréner– Zuzana Pátková
 
Nikoletta Semanová – II.A –volejbal - priemer: 1,41
- tr.uč. – Viera Malá
-tréner– Martin Hančík

Zuzana Bendželová -  II.B- džudo - priemer: 1,41
- tr.uč. – Elena Beláňová
-tréner– Alexandra Péterová

 

Fotogaléria