Obhajoba 5. juniorského majstrovského titulu po sebe pre Sláviu UK Bratislavu

V dňoch 4. – 6. Mája 2018 sa v Stropkove konal záverečný turnaj Majstrovstiev  Slovenskej republiky vo volejbale junioriek. Po minuloročnom triumfe  a zisku 10 majstrovského titulu od vzniku samostatnej Slovenskej republiky v tejto kategórii tak naše študentky reprezentujúce volejbalový klub SLÁVIA UK BRATISLAVA cestovali za obhajobou. Do záverečnej nominácie sa spomedzi našich študentiek dostali maturantky Jana Harajdičová (IV.B) a Lucia Sedláčková (IV.A) a z nižších ročníkov Marcela Marečková (III.B), Valentína Bátovská (III.B), Viktória Strýčková (II.A), Lenka Kvasnová (II.A) a Rebeca Sobolovská (Kvarta A). Na turnaji sa predstavilo celkovo osem družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín (celkový rozpis a výsledky nižšie). Zlato a obhajobu 5. titulu v rade za sebou nakoniec po veľkom boji získali volejbalistky VK Slávia UK Dráčik Bratislava, striebro ŠŠK Bilíkova Bratislava a bronz COP Volley Nitra.

Konečné poradie turnaja: 1. VK Slávia UK Dráčik Bratislava, 2. ŠŠK Bilíkova Bratislava, 3. COP Volley Nitra, 4. MVK Stropkov, 5. Palas VK Levice, 6. ŠKM Liptovský Hrádok, 7. TJ Slávia TU Zvolen, 8. VK Spišská Nová Ves

Najlepšie hráčky finálového turnaja M SR Junioriek
Najlepšia hráčka: Karolína Fričová (VK Slávia UK Dráčik Bratislava)
Nahrávačka: Lucia Sedláčková (VK Slávia UK Dráčik Bratislava)
Smečiarka: Simona Jelínková (ŠŠK Bilíkova Bratislava)
Blokárka: Simona Cigániková (ŠŠK Bilíkova Bratislava)
Libero: Tatiana Bojňanská (COP Volley Nitra)

Ceny pre najlepšie tímy a hráčky odovzdali primátor mestra Stropkov JUDr. Ondrej Brendza a súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

Výsledky turnaja:
1. deň  – 4.5.2018 – piatok
A-skupina:
ŠŠK Bilíkova Bratislava    - VK Spišská Nová Ves 3:2 (6, -23, -24, 13, 4)
COP Volley Nitra - ŠKM Liptovský Hrádok    3:0 (13, 17, 18)
VK Spišská Nová Ves - ŠKM Liptovský Hrádok 2:3 (21, -23, 22, -14, -13)
ŠŠK Bilíkova Bratislava    - COP Volley Nitra 3:0 (17, 16, 16)

B-skupina:
MVK Stropkov - Palas VK Levice 3:0 (24, 11, 17)
TJ Slávia TU Zvolen - VK Slávia UK Dráčik Bratislava 0:3 (-15, -12, -19)
Palas VK Levice    - VK Slávia UK Dráčik Bratislava 0:3 (-11, -16, -11)
MVK Stropkov - TJ Slávia TU Zvolen 3:1 (9, -21, 12, 11)

2. deň  –  5.5.2018 – sobota
A-skupina:
COP Volley Nitra - VK Spišská Nová Ves 3:0 (17, 19, 19)
ŠKM Liptovský Hrádok - ŠŠK Bilíkova Bratislava 0:3 (-11, -16, -13)

B-skupina:
TJ Slávia TU Zvolen - Palas VK Levice 2:3 (20, -19, 26, -10, -6)
VK Slávia UK Dráčik Bratislava - MVK Stropkov 3:0 (14, 17, 13)


Semifinálové zápasy:
ŠŠK Bilíkova Bratislava - MVK Stropkov 3:1 (-23, 17, 9, 18)
COP Nitra - Slávia UK Dráčik Bratislava 0:3 (-15, -17, -17)

o 5.-8. miesto:
ŠKM Liptovský Hrádok - TJ Slávia TU Zvolen 3:1 (22, -22, 21, 17)
VK Spišská Nová Ves - Palas VK Levice 2:3 (-15, 21, -20, 22, -7)

3. deň  – 6.5.2018 – nedeľa, o umiestnenie:
finále:
ŠŠK Bilíkova Bratislava    - Slávia UK Dráčik Bratislava 2:3 (-24, -20, 21, 21, -12)

o 3. miesto:
MVK Stropkov - COP Volley Nitra    1:3 (19, -12, -17, -21)

o 5. miesto:
ŠKM Liptovský Hrádok - Palas VK Levice 1:3 (-22, -16, 22, -25)

o 7. miesto:
TJ Slávia TU Zvolen - VK Spišská Nová Ves 3:1 (20, -18, 22, 21)

ZDROJ:     svf.sk, Mgr. Michal Matušov, PhD.
FOTO:        Štefan Kmiť