Na záverečné finálové podujatie MSR vo volejbale žiačok stredných škôl nepostupujeme

Krajské kolo vo volejbale žiačok stredných škôl a osemročných gymnázií
Dňa 12. 04. 2018 sa na Gymnázium Bilíková uskutočnilo krajské kolo vo volejbale žiačok SŠ a osemročných gymnázií pre školský rok 2017/2018. Zúčastnených bolo šesť víťazných družstiev z jednotlivých oblastí, ktoré boli rozdelené do dvoch základných skupín. Priebeh turnaja bol výborne zorganizovaný a zápasy rozhodovali kvalifikovaný rozhodcovia p. Zákuťanský a p. Vestenická.
V skupinách družstva odohrali zápasy systémom každý s každým na 2 víťazné sety. Následne odohrali družstvá umiestnené po základnej časti na tretom mieste zápas o konečné 5 miesto. Družstva zo skupín na druhom mieste odohrali zápas o tretie miesto a víťazi skupín bojovali o postup na záverečné podujatie tohto druhu, ktoré sa tento krát odohrá v Detve v termíne 10. – 11. mája.
Vo finálovom zápase nastúpili hráčky Gymnázia Ostredkovej proti domácim hráčkam Gymnázia Bilíková. Oproti minuloročnému finále, v ktorom sme taktiež nastúpili proti týmto súperkám sme tento krát do zápasu vstúpili oveľa lepšie. V prvom sete sme najmä zásluhou dobrých blokov a kvalitného útoku z pozície dva triumfovali v pomere 26:24. V druhom sete sme začali chybovať v útočnej fáze hry a zbytočnými chybami dovolili súperovi zvíťaziť 19:25. Rozhodujúci tretí set si uchmatli stredoškoláčky z Bilíkovej a zaslúžene sa tešili z postupu na záverečný turnaj v Detve. Mrzí nás zranenie Viktórie Gašparovičovej a veríme v rýchly návrat na palubovku.