Medzinárodné preteky – „Veľká cena Trnavy 2016“

V dňoch 27. a 28. februára 2016 sa naši plavci zúčastnili plaveckého mítingu, ktorý sa konal v Trnave. Míting bol zároveň 1.kolom slovenského pohára .V bohatom obsadení 480 pretekárov z Česka, Maďarska, Poľska, Luxemburska a Slovenska žiaci našej školy síce nezískali medailové umiestnenie, ale zaplávali si kvalitné osobné rekordy , k čomu im blahoželáme. Natália Verešová (sekunda A) na 100 metrov prsia zaplávala čas 1:19,80. Vylepšila si osobný rekord o 2 sekundy a umiestnila sa na peknom 6. mieste vo svojej kategórii. Najväčším skokanom vo vylepšení osobného rekordu bol Michal Račko, ktorý zlepšil svoj čas o 11 sekúnd na 200 metrov polohový pretek na čas: 2:21,92. Veľmi pekné časy zaplával aj Ľuboš Peder, ktorý si zlepšil osobný rekord o 5 sekúnd. Trať na 400 metrov voľným spôsobom preplával v čase – 4:24,24. Simona Ščibravá si zlepšila čas na 200 metrov prsia o 2 sekundy na 2:56,56 .