Medailová žatva džudistov na Európskych pohároch

V dňoch 8.-9.4.2017 sa konali dva Európske poháre v džude. Juniori vycestovali do Lignana (ITA) a dorastenci do Teplíc (CZE). Z našich žiakov sa vynikajúco umiestnil v Taliansku Blahušiak Miroslav, kde v kategórii do 90kg (U21) obsadil 2.miesto. Na ceste do finále porazil súperov z Maďarska, Chorvátska, Belgicka, v semifinále pretekára z Turecka. V boji o zlatú medailu však nestačil na pretekára z Poľska. Podobný priebeh mal aj v Čechách Turac Denis, ktorý taktiež zápasí v hmotnostnej kategórii do 90kg (U18) a taktiež obsadil krásne 2.miesto. Denis porazil pretekárov z Azerbajdžanu, Nemecka, Ukrajiny, v semifinále džudistu z Poľska. Vo finále ho čakal súper z Lotyšska, ktorý nakoniec porazil Denisa. Ďalšiu medailu vybojovala Geršiová Nina, ktorá v hmotnostnej kategórii do 70kg (U18) obsadila pekné 3.miesto. Nina v prvom kole porazila súperku z Anglicka, v druhom kole však nestačila na pretekárku z Nemecka, ktorá vyhrala skupinu a potiahla tak Ninu do opráv. Tam už nenechala nič na náhodu a porazila súperky z Česka, Chorvátska, Ukrajiny a v boji o tretie miesto Maďarku. Z ostatných našich žiakov sa turnaja v Tepliciach zúčastnili aj Tӧrӧk Patrik -66kg, ktorý prehral v predĺžení nad českým džudistom. Stromko Ľubomír +90kg podľahol pretekárovi z Rumunska. V Taliansku zápasil aj Gábor Štefan -81kg, ktorý taktiež vypadol v prvom kole, kde nestačil na domáceho pretekára. Všetkým gratulujeme!!! Najbližšie našich juniorov čaká turnaj v Rusku a dorastenci pocestujú do Rumunska. Držíme palce.