Medailisti Turac a Geršiová z EYOF 2017

V dňoch 22.07-30.07.2017 sa v maďarskom meste Györ, konal Európsky festival mládeže. V džude našu krajinu reprezentovali traja študenti OŠG a to Denis Turac v hmotnostnej kategórii do 90 kg, Ľubomír Stromko nad 90 kg a Nina Geršiová do 70 kg. Ľubo mal v prvom kole slovinského pretekára, ktorému bohužiaľ podľahol v polovici zápasu na ippon. Nina v prvom kole porazila pretekárku z Luxemburska, v druhom kole si poradila so španielkou. V treťom kole ju porazila na wazari pretekárka z Andorry. Nina išla ďalej do repasáži, kde nenechala nič na náhodu a porazila na ippon súperku z Litvy aj Holandska. V boji o bronzovú medailu udržala izraelskú reprezentantku na ippon a získala tak BRONZ!!! Denis si v prvom kole hravo poradil s džudistom zo Slovinska za 12 sekúnd hodil ippon. V druhom kole porazil pretekára zo Švajčiarska a o postup do finále porazil v zlatom skóre svojho rivala z ME, pretekára z Litvy. Vo finále ho čakal súper z Gruzínska, ktorí Denisa hodil na ippon a získal tak STRIEBORNÚ medailu. K ich výkonom im gratulujeme!!!