Džudisti cez leto nezaháľali a nový školský 2016/17 začali zostra

Počas letných prázdnin džudisti Športového gymnázia neoddychovali len pri vode, ale poniektorí absolvovali aj výcvikové tábory či súťaže. Hneď na začiatku sa konali ME dorastencov vo Fínsku, kde našu školu a krajinu reprezentoval žiak 2.A Denis Turac. V hmotnostnej kategórii do 81 kg Denis porazil v prvom kole estónskeho pretekára a v druhom kole na yuko pretekára z Ruska. O víťaza skupiny však podľahol džudistovi z Ukrajiny, ktorý sa stal nakoniec Majstrom Európy v tejto kategórii. Denisovi sa v opravách nedarilo a po veľmi vyrovnanom zápase prehral s pretekárom z Belgicka. Denis tak obsadil celkovo 9.miesto k čomu mu gratulujeme!
23.-24.07.2016 sa konal Európsky pohár juniorov v Prahe, kde sa predstavil aj Miroslav Blahušiak. V hmotnostnej kategórii do 90 kg po vyhratom zápase nad slovinským pretekárom prehral s pretekárom z Ukrajiny, ktorý ho ďalej nepotiahol. Miro tak spomedzi 33 účastníkov skončil na 9.-18. mieste. Miro sa ďalej zúčastnil sústredenia v Nymburku a z tade pokračoval na nominačný turnaj a sústredenie do Berlína. Aj tu sa mu podarilo prvého súpera z Maďarska zdolať, no v druhom zápase podľahol džudistovi z Azerbajdžanu.
V Banskej Bystrici sa konalo niekoľko sústredení počas letných prázdnin, kde sa zúčastnili tréningového procesu aj Blahušiak Miroslav, Gábor Štefan a Denis Turac. Števo okrem toho absolvoval aj kondičné sústredenie v Tatrách, zamerané na turistiku pod vedením trénerov Jozefa Krnáča a Alexandry Péterovej. V Bratislave sa konali dve sústredenia. Jedno v júli a druhé posledný augustový týždeň.
Hneď prvý septembrový víkend (09.-11.09.2016) sa konali rovno tri súťaže. V piatok Dunajský pohár (súťaž družstiev HUN, AUT, SVK) vo Viedni, v sobotu Medzinárodný turnaj vo Viedni a v Brne a v nedeľu pokračoval turnaj v Brne, zatiaľ čo vo Viedni prebiehalo sústredenie, ktorého sa zúčastnili Geršiová a Turac. V pondelok a utorok 12.-13.09.2016 sa sústredenia v Brne zúčastnili Jankovič Juraj a Štefánik Timotej.